Zajęcia pozalekcyjne? Dobrym pomysłem może być kurs rysunku

Opublikowano: 5 sierpnia 2020

Po szkole dzieci szukają czegoś, co pozwoli im miło spędzić czas, a może nawet stanie się ich wielką pasją. To mogą być zajęcia sportowe, rytmiczne, nauka tańca, jazda konna albo kurs rysunku, który nauczy ich kreatywnego myślenia.

Ze szkoły do szkoły. Czy lekcje po lekcjach to właściwe rozwiązanie?

Może się wydawać, że po skończeniu zajęć dzieci powinny się po prostu ponudzić lub zająć odrabianiem zadania domowego. Prawda jest jednak taka, że tradycyjna szkoła kształtuje w dziecku wszystkie podstawowe umiejętności, ale nie zapewnia eksplorowania tego, co je tak naprawdę pasjonuje i cieszy.

Szkoła rysunku dla dzieci oferuje dzieciom kursy rysunku i inne zajęcia artystyczne, które mają przede wszystkim charakter warsztatowy. Młodzi adepci sztuk pięknych mogą zapomnieć o wszystkim, co ich spotkało podczas całego dnia i wyżyć się na kartce lub płótnie. Spędzają czas w małych grupach osób, które mają takie same zainteresowania i mogą wzajemnie dopingować się w twórczym odkrywaniu świata sztuki.

Pozalekcyjne zajęcia rozwijające

Zajęcia po szkole powinny przede wszystkim sprawiać przyjemność dziecku. Wpływać na jego dobre samopoczucie i odkrywanie tego, co je tak naprawdę interesuje.

Jeśli dziecko chętnie bawi się kredkami i ołówkami, świetnym rozwiązaniem może być nauka rysunku, która doskonale wpływa na motorykę i wyobraźnię. Podczas lekcji dziecko poznaje nowe techniki artystyczne – uczy się koordynacji, umiejętności obserwowania i panowania nad ruchami ręki. Z każdymi następnymi zajęciami zaczyna coraz wnikliwej zgłębiać to, co związane z opanowaniem sztuki rysunku.

Rysowanie uczy pojmowania takich kwestii, jak:
• perspektywa,
• właściwa kompozycja,
• zasada złotego podziału,
• walor,
• estetyzm.

Kiedy zapisać dziecko na kurs rysunku?

Zajęcia w szkole Sealart mogą rozpocząć nawet przedszkolaki. Mamy również warsztaty przeznaczone dla małych artystów, grafików czy architektów. Na takie kursy zapraszamy dzieci od 6. do 13. roku życia. Jeśli chcecie mieć pewność, że wasza pociecha będzie dobrze bawić się na naszych zajęciach, zapraszamy na zajęcia pokazowe. Nie musicie nic przynosić, zapewnimy wszystkie potrzebne materiały.

Więcej informacji o naszych kursach dla dzieci dostępne jest na: https://www.sealart.pl/kursy/kursy-dla-dzieci 


Więcej artykułów na ten i inne tematy znajdziesz na naszej stronie:
sealart.pl


Zobacz również

Rozwój dziecka poprzez rysunek – poznaj korzyści, które daje kurs rysunku
Kurs rysunku dla dzieci – dobry czy zły pomysł? Nauka rysunku dla dzieci to zajęcia...
Więcej
Kurs rysunku dla dzieci – dlaczego warto?
Zapracowani rodzice, piętrzące się problemy dnia codziennego i trudne czasy, w których obecnie żyjemy powodują, że młodzież...
Więcej